"Młoda kobieta podczas przechodzenia przez przejście postanawia popisać się swoimi zdolnościami tanecznymi. Jednak to tylko początek. Dalsze popisy odbywają się już na środku ruchliwego skrzyżowania tuż obok pędzących aut. W takich warunkach nie trudno o niebezpieczną sytuację" można przeczytać w opisie filmu.

Czytaj: Policyjny pościg za czerwonym Polonezem. Finał był naprawdę zaskakujący

Na opublikowanym przez kanał "Stop Cham" nagraniu widać, jak kierowcy czekają przed skrzyżowaniem na zmianę świateł, a piesi swobodnie przechodzą przez jezdnię. Gdy nagle pojawia się ona. Młoda piesza wchodzi na zebrę tanecznym krokiem i radośnie pokonuje przejście. Nagle zatrzymuje się, macha ręką, odwraca się na pięcie i kieruje się w sam środek skrzyżowania, gdzie pędzą samochody. Kobieta ponownie się zatrzymuje i zaczyna tańczyć, nie zważając na własne bezpieczeństwo ani dźwięk klaksonów.

Sprawdź: Pędzili po obwodnicy. Zamiast mandatu dostali policyjną eskortę [Nagranie]

"Ewidentnie wracała ze świąt"

Nagranie spotkało się z bardzo żywym zainteresowaniem internautów, którzy nie szczędzą krytycznych opinii. "Pomyśleć, że kierowcy biorą odpowiedzialność za to, że laska postanowiła potańczyć i wejść pod koła", "Obudził się w niej Travolta", czy też "ewidentnie pani ze świąt wracała" to tylko kilka z blisko 400 komentarzy zamieszczonych pod filmem.

Niebezpiecznie jak na Alei Włókniarzy?

Jak wynika z opisu filmu, do niespodziewanego, ale i niebezpiecznego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Alei Włókniarzy i ul. Zielonej w Łodzi. To tam krzyżuje się DK 91 (tzw. stara jedynka) oraz DW 710 (Łódź-Błaszki). Kilka lat temu Uniwersytet Łódzki opublikował ranking 7 najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w tym mieście. Aż trzy z nich leżą właśnie w ciągu Alei Włókniarzy. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że połączenie z ul. Zieloną nie znalazło się w zestawieniu.

Zerknij: Robert Lewandowski ma nowe Porsche. Przyłapano go w wyjątkowym modelu