Loteria szczepionkowa trwa od 1 lipca do 30 września 2021 r. Aby wziąć w niej udział, należy zarejestrować się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl lub zadzwonić na infolinię 989 i wyrazić zgodę na udział w loterii. Mogą w niej wziąć udział osoby pełnoletnie i w pełni zaszczepione, które przyjęły jednodawkowy preparat Johnson&Johnson lub dwie dawki innej szczepionki.

Czytaj także: Milion samochodów elektrycznych? Tak, ale u naszych zachodnich sąsiadów

Nagrody są natychmiastowe, tygodniowe, miesięczne i główne. Pierwsze losowanie tygodniowe odbędzie się już 14 lipca dla osób, które zarejestrowały się do 11 lipca.

Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł. Nagrody pieniężne o wartości 200 zł lub 500 zł będzie można wygrać codziennie. W przypadku nagród tygodniowych do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Loteria szczepionkowa - można wygrać samochód

Jeśli chodzi o nagrody miesięczne, przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii, będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

Losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października. Do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Dla miłośników motoryzacji, najciekawsze są dwie ostatnie kategorie, w których do wygrania będą Toyoty - sześć egzemplarzy Corolli i dwie sztuki C-HR. Oba modele wyposażone w napędem hybrydowym - Corolla z silnikiem 1.8 o mocy 122 KM, a C-HR 2.0 o mocy 180 KM.