"Pomimo starań ze strony drogowców w wielu miejscach jezdnia jest nadal śliska. Na ulicach zalega śnieg i błoto pośniegowe, co sprawia, że warunki dla kierowców są wyjątkowo trudne. W miejscach, w których występują strome podjazdy, problemy mają kierowcy samochodów ciężarowych" – poinformowała kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przekazała, że od północy do późnych godzin rannych w czwartek na drogach regionu doszło do ponad 40 kolizji drogowych.

Jak podała komisarz, przed godz. 5 na zjeździe z drogi S17 w kierunku Zamościa w miejscowości Piaski Wielkie 45-letni obywatel Ukrainy, kierując pojazdem ciężarowym, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w drugi pojazd ciężarowy, który zatrzymał się z uwagi na problem z kontynuowaniem jazdy związanym z oblodzeniem jezdni. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Z kolei w Snopkowie w pow. lubelskim na S17 pojazd ciężarowy wjechał do rowu, uszkadzając bariery energochłonne.

Wiele kolizji z powodu opadów śniegu Foto: Policja Lubelska
Wiele kolizji z powodu opadów śniegu

Policjantka dodała, że do kolizji doszło także w powiecie biłgorajskim na drodze wojewódzkiej nr 853 w rejonie miejscowości Siedliska. Jak wstępnie ustalili policjanci, 57-latek, kierując autobusem marki Iveco, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego, którym kierował 58-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.

Wiele kolizji z powodu opadów śniegu Foto: Policja Lubelska
Wiele kolizji z powodu opadów śniegu

Lubelska policja przypomina o ostrożności na drodze i dostosowaniu prędkości do trudnych warunków drogowych ze względu na to, że padający śnieg utrudnia widoczność, a mokra nawierzchnia powoduje, że droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża.

Kom. Kamola podkreśliła, że równie ważne jest także odpowiednie przygotowanie pojazdu, o czym zapominają niektórzy kierowcy. "Tak było w przypadku kolizji, jaka wydarzyła się po północy w powicie bialskim. Zalegający na naczepie ciężarowego mercedesa lód podczas jazdy spadł z pojazdu i uderzył w jadące audi. Na szczęście nikomu z kierujących nic się nie stało" – uzupełniła policjantka. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

Wiele kolizji z powodu opadów śniegu Foto: Policja Lubelska
Wiele kolizji z powodu opadów śniegu