• Na zakup nowego sprzętu do dyscyplinowania kierowców przeznaczono ponad 110 mln zł
  • W ramach modernizacji GITD wymieni dotychczas użytkowane urządzenia na nowe. Nowy sprzęt będzie m.in. rejestrować wykroczenia w obu kierunkach jazdy
  • Wśród 358 nowych urządzeń aż 100 pojawi się w nowych lokalizacjach na terenie całego kraju
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

GITD powiększa swój drogowy arsenał. Do końca lutego 2022 r. na drogach pojawi się łącznie aż 358 urządzeń przeznaczonych do rejestracji wykroczeń drogowych. Przydadzą się nie tylko do tradycyjnego pomiaru prędkości, ale także kontroli wjazdu na skrzyżowanie przy czerwonym świetle (30 zestawów), ignorowania sygnalizacji świetlnej przy przejazdach kolejowych (5 kompletów) czy monitorowania średniej prędkości przejazdu na danym odcinku (39). Ekipy serwisowe mają zatem niespełna rok na instalację nowego sprzętu w nowych miejscach, jak i wymianę już istniejących urządzeń.

Gdzie można spodziewać się nowych kontroli drogowych? Eksperci popularnego ostrzegacza drogowego Yanosik przygotowali mapę dodatkowych fotoradarów, które pojawią się przy drogach do 2022 r. Na uproszczonej mapie Polski wskazano 26 lokalizacji. Pojawią się także w drogowym ostrzegaczu w ramach regularnych aktualizacji. A to nie wszystko.

Twórcy popularnego ostrzegacza rozważają dodanie nowej kategorii zgłoszeń. Julia Langa z Yanosika wyjaśnia: "Kontrole za pomocą dronów wywołały niemałe poruszenie wśród kierowców. Nasi użytkownicy coraz częściej dopytują nas czy wprowadzimy do aplikacji nowy typ zgłoszenia. Oczywiście monitorujemy sytuację i myślimy nad odpowiednim rozwiązaniem, które zwiększy bezpieczeństwo i komfort jazdy".