Modelem Vision 6 Cabriolet Mercedes-Maybach kontynuuje serię wizjonerskich samochodów studyjnych. Luksusowy samochód przykuwa uwagę swoją monumentalną sylwetką (5,7 m długości i 2,1 m szerokości), na którą składają się m.in. niezwykle długa maska i opadający zaokrąglony tył. Z karoserią świetnie współgrają wieloramienne obręcze kół w rozmiarze aż 24 cali. Z kolei biała skórzana tapicerka wnętrza tworzy silny kontrast z ciemnoniebieskim lakierem nadwozia. Dwie osoby mają tu królewskie warunki podróżowania rodem z XXII wieku.

Vision Mercedes-Maybach 6 powstał jako pojazd czysto elektryczny. Napęd na cztery koła zapewniają cztery silniki o łącznej mocy wynoszącej 750 KM (550 kW). Majestatyczny kabriolet potrafi wystrzelić do przodu – przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa mniej niż 4 sekundy.

Jak przystało na auto koncepcyjne, wizjonerska jest także funkcja szybkiego ładowania baterii. System umożliwia ładowanie prądem stałym zgodnie ze standardem CCS o mocy dochodzącej do 350 kW. W ciągu niespełna 5 min pojazd może być „zatankowany” energią pozwalająca na pokonanie 100 km. Zasięg na pełnych bateriach przekracza 500 km.

Niestety, Mercedes-Maybach 6 Cabriolet nie trafi do sprzedaży, choć niektórzy zapewne byliby skłonni wydać na niego fortunę. Pierwszym od dekad otwartym modelem marki, który trafił do oferty jest limitowany do 300 sztuk Mercedes-Maybach Klasy S Cabriolet.