Powodem takiego postępowania jest oczywiście ekologia, ale nie tylko. To sposób Mercedesa na pochwalenie się, że ich patent na poduszkę powietrzną w samochodzie ma już 50 lat, a pierwsze airbagi weszły do produkcji już 40 lat temu. Kto by pomyślał, że to już tyle czasu.

Teraz materiał odzyskany ze starych poduszek powietrznych dostaje drugie życie i jest użyty w nowej kolekcji Herona Prestona. Kolekcja nazywa się Mercedes-Benz x Heron Preston Airbag Concept Collection.

Jednak nie tylko nazwa i materiał łączy ubrania z systemami bezpieczeństwa. Otóż ubrania również można nadmuchiwać i spuszczać z nich powietrze. Poduszka powietrzna już nie tylko ratuje życie, ale wprowadza nowe trendy. Kolekcja w zamyśle projektanta przedstawia przełomową funkcję poduszek powietrznych na nowo. Dostępne będą trzy stylizacje dla mężczyzn i kobiet.

Co ciekawe Mercedes już od 1995 roku aktywnie uczestniczy w tworzeniu mody. Angażuje się w nowe inicjatywy projektantów, innowacyjną współpracę, partnerstwa w ramach Tygodnia Mody oraz wydarzenia na żywo.

Herona Prestona, to projektant, który oferuje odzież inspirowaną sportem oraz modą uliczną dla kobiet i mężczyzn. Przed stworzeniem własnego szyldu pracował on dla Nike oraz Kanyego Westa, a także współpracował z NASA.

„Nadmuchiwany” zestaw pojawi się jako instalacja podczas Tygodnia Mody Mercedes-Benz w Berlinie (6-8 września 2021 r.). Ubrania będzie można zakupić od 10 września na globalnej platformie GOAT.