Materiał powstał we współpracy z marką Mercedes-Benz.

Przygotowano prawdziwy pokaz mocy. Nowa Klasa E 63 S 4Matic+ jest najszybszym sedanem świata. Auto ma pod maską aż 612 KM, które katapultują samochód od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy! To jednak dopiero początek emocji.

Po raz pierwszy w Polsce można zobaczyć trzy najbardziej sportowe Mercedesy-AMG: niemal wyczynowe coupe AMG GT R, kabriolet AMG GT C Roadster oraz wyścigowy bolid AMG GT3. Oprócz nowości odwiedzający mogą podziwiać także klasyczne Mercedesy od AMG, modele 300 SEL oraz 300 CE „Hammer”, przypominające bogatą historię marki.

Ponadto prezentowane są również najnowsze warianty nowej Klasy E (coupe, kabriolet i uterenowione kombi All-Terrarin), crossover GLA po liftingu czy oryginalny kamper Marco Polo Horizon na bazie Klasy V. Cztery klasyki pokazuje także oficjalny Klub Zabytkowych Mercedesów, wystawiający się razem z importerem.

Tegoroczna obecność Mercedesa w Poznaniu nie ogranicza się wyłącznie do wspominania historii i prezentacji obecnej oferty modelowej. Po raz pierwszy w Polsce niemiecka marka spogląda w przyszłość, prezentując jedno ze swoich zjawiskowych aut koncepcyjnych - model IAA Concept.

Stoisko Mercedesa mieści się w hali nr 3. W sumie ekspozycja niemieckiej marki liczy 40 samochodów. Wystawę można zwiedzać z pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na smartfony „Mercedes-Benz Motor Show”, która po zbliżeniu się do konkretnego modelu przedstawia najważniejsze informacje na jego temat.

Dla chętnych przygotowano jeszcze atrakcje dodatkowe mieszczące się na zewnątrz. Specjalny tor pozwoli na sprawdzenie zwrotności smartów fortwo i forfour. Dla miłośników nowoczesnych technologii odbywają się pokazy autonomicznego parkowania Klasy E przy pomocy telefonu komórkowego. Na dzieci z kolei czeka specjalnie edukacyjne miasteczko ruchu drogowego.