Restart w fabrykach ma charakter elastyczny, uwzględniający bieżące zmiany. Zakłady Mercedesa w Niemczech - w Untertürkheim, Berlinie, Hamburgu, Sindelfingen i Bremie - wznowiły już produkcję. Frank Deiß, szef działu produkcji układów napędowych Mercedes-Benz Cars - Nasze zakłady produkujące układy napędowe zaopatrują fabryki Mercedesa na całym świecie. Aby utrzymać niezbędne zdolności produkcyjne, w ubiegłym tygodniu stopniowo wznowiliśmy działalność w zakładach w Hamburgu, Berlinie i Untertürkheim.

Fabryki koncernu w Sebes/Cugir (Rumunia), Kecskemét (Węgry), Tuscaloosa (USA) i Jawor/Polska również stopniowo powracają do pracy po kilku tygodniach przerwy.

4 maja produkcję wznowiła fabryka silników w Jaworze. - Mieliśmy niespełna miesięczną przerwę w produkcji. W tym czasie budowa fabryki baterii (drugiej - przyp.red.) szła pełną parą, optymalizowaliśmy też systemy produkcji i montażu oraz doskonaliliśmy zabezpieczenia epidemiologiczne dla pracowników. Od dziś Jawor znowu produkuje – poinformowała dr Ewa Łabno-Falęcka z Mercedesa. – W celu ochrony pracowników podjęliśmy wszelkie środki bezpieczeństwa, jak standardy higieny, przepisy mające na celu zachowanie minimalnej odległości oraz stosowanie masek zakrywających usta i nos - dodała Łabno-Falęcka.