Masuko w wywiadzie dla „Automotive News” potwierdził, że niektóre z popularnych modeli marki nie będą miały bezpośrednich następców. Taki los czeka kompaktowego Lancera. Mitsubishi nie ma środków na rozwój tego typu modeli na własną rękę, a nie znalazło partnera, który byłby zainteresowany współpracą. Nowym sedanem w gamie będzie czterodrzwiowa wersja małego Mirage (w Europie Space Star) – debiut na wybranych rynkach w 2016 roku.

Nie należy spodziewać się nowej generacji Pajero (znanego na niektórych rynkach pod nazwą Montero). W tym przypadku powodem takiej decyzji jest zbyt wysokie zużycie paliwa flagowej terenówki. Kontynuacji nie doczeka się też elektryczne Mitsubishi i-MIEV.

Japoński producent zamierza skupić się na coraz popularniejszych (i najbardziej dochodowych) segmentach rynku. Pod koniec 2017 roku pojawi się nowy crossover w stylu coupe, który będzie pozycjonowany pomiędzy Outlanderem a ASX-em. Ten ostatni doczeka się nowej generacji w 2019 roku. Wszystkie nowe modele, obok tradycyjnych wersji, będą dostępne z napędami hybrydowymi plug-in.