Tuż przed długim weekendem majowym w Woli Krzystoporskiej obok Piotrkowa Trybunalskiego oddano do użytku kładkę dla pieszych. Przeprawa ma ułatwić życie mieszkańcom w przemierzaniu autostrady, która w tym miejscu będzie miała po trzy pasy w każdą stronę. Jednak budowla zyskuje rozgłos z innego powodu - głównie za sprawą monumentalnych rozmiarów i wijącego się na kilku poziomach podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wózków i rowerzystów.

Niby wszystko wykonano zgodnie z wymogami budowalnymi, ale jednak powstaje pytanie, czy nie dało się zrobić tego zgrabniej. Domyślamy się tylko, że z jakiegoś powodu nie było możliwości zamontowania wind albo długie pochylnie okazały się rozwiązaniem znacznie tańszym. W każdym razie nowa budowla stała się już internetowym hitem.

I trudno się temu dziwić, bo prawdopodobnie to jedna z największych i najbardziej materiałochłonnych kładek pieszych, jaka powstała w Polsce. Jednak nie jest to pierwsza tego typu konstrukcja w naszym kraju. Podobne rozwiązanie można już od jakiegoś czasu podziwiać w Nieporęcie.

Abstrahując od pojawiających się złośliwości, to z pewnością dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców, którzy do tej pory korzystali ze starej, rozpadającej się już kładki, nieprzystosowanej dla osób niepełnosprawnych i rowerzystów. Bez wątpienia ci ostani internetowe komentarze uznają po prostu za zwykłe czepialstwo.