Sezon motocyklowy dopiero co się na dobre rozpoczął, a już przynosi śmiertelne ofiary. Do jednego z tragicznych wypadków doszło wczoraj (3 maja 2022) w Radłowie. Jak przekazała tarnowska policja, na jednym z łuków drogi wojewódzkiej 37-letni motocyklista wypadł z drogi i wjechał do rowu melioracyjnego. Informacja o wypadku trafiła do okolicznych OSP, państwowej straży pożarnej oraz ratowników medycznych z zespołu ratunkowego. Przybyłe na miejsce służby podjęły próbę ratowania mężczyzny, ale po trwającej niemal godzinę akcji ranny w wyniku odniesionych obrażeń wewnętrznych zmarł.

W Radłowie zginął 37-letni motocyklista. Mężczyzna na łuku drogi wypadł z jezdni i wjechał do rowu melioracyjnego Foto: KMP Tarnów
W Radłowie zginął 37-letni motocyklista. Mężczyzna na łuku drogi wypadł z jezdni i wjechał do rowu melioracyjnego

Jak informuje policja z Tarnowa, z ustaleń wynika, że po zakończeniu manewru wyprzedzania na jednym z łuków drogi motocyklista z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie mężczyzna wypadł z drogi, uderzył w ustawiony na poboczu słupek i wpadł do rowu melioracyjnego. Siła uderzenia była na tyle duża, że kierujący jednośladem przeleciał jeszcze kilka metrów i upadł na pas zieleni. W związku z wypadkiem ruch na drodze był częściowo zablokowany, a obecnie policja z Tarnowa prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury rejonowej.