Mieszkaniec miejscowości Róża Wielka w województwie wielkopolskim udostępnił posesję znajomym, którzy zaparkowali na niej 18 samochodów sprowadzonych zza granicy i czekających na prace blacharskie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że właściciel działki został ukarany za to wysoką grzywną.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kontrola WIOŚ i...

Jak powiedział właściciel działki, na posesję wtargnęli inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) wraz z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej oraz centralnego laboratorium badawczego. Dokonali oni oględzin pojazdów, otwierali je, a z dwóch zabrali kluczyki (według relacji właściciela działki).

... wysoka kara

W wyniku przeprowadzonej kontroli pracownicy uznali samochody za odpady zagrażające środowisku i na tej podstawie właściciel posesji został ukarany grzywną w wysokości 180 tys. zł. Właściciel posesji zgłosił sprawę na policję i zapowiedział, że odwoła się od nałożonej kary. To jeszcze nie wszystko, bowiem część z tych pojazdów zapakował na lawetę i zaparkował je przed siedzibą inspektoratu WIOŚ.

Poprosiliśmy poznański WIOŚ o ustosunkowanie się do tej sprawy, ale w momencie realizacji materiału nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jeżeli dowiemy się czegoś więcej, będziemy o tym informowali.