Auto Świat Wiadomości Aktualności Prawie 140 km/h na zakręcie. Nadmierna prędkość główną przyczyną wypadku Tigera Woodsa

Prawie 140 km/h na zakręcie. Nadmierna prędkość główną przyczyną wypadku Tigera Woodsa

Autor Ewa Czechowska
Ewa Czechowska

Po kilkutygodniowym śledztwie szeryf hrabstwa Los Angeles ogłosił, że przyczyną wypadku słynnego golfisty Tigera Woodsa była prędkość niedostosowana do warunków drogowych oraz nieumiejętność pokonania łuku jezdni. Kierowca nie był pod wpływem środków odurzających.

Wypadek Tigera Woodsa
Getty Images
Wypadek Tigera Woodsa

Do zdarzenia doszło 23 lutego w kalifornijskim Rancho Palos Verdes. Potężny SUV Genesis GV80, prowadzony przez Tigera Woodsa, wypadł z drogi, uderzył w drzewo i uległ poważnym uszkodzeniom. Golfista, który podróżował sam, utknął w leżącym na boku samochodzie – z zapiętymi pasami i odpalonymi poduszkami powietrznymi. Ciężko ranny został wydobyty z auta przez przednią szybę przez służby ratunkowe. Następnie udzielono mu pomocy medycznej. 45-latek spędził trzy tygodnie w szpitalu, gdzie musiał poddać się skomplikowanej operacji prawej nogi.

Śledztwo po wypadku Tigera Woodsa

Przeczytaj też:

Teraz śledztwo zostało zakończone. Szeryf Alex Villanueva potwierdził wcześniejsze ustalenia: nie znaleziono żadnych dowodów na to, że kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Podkreślił także, że Tiger Woods nie był traktowany w sposób uprzywilejowany, a największą troską ratowników było zapewnienie opieki medycznej po wypadku.

Główną przyczyną wypadku była zbyt szybka jazda, a w rezultacie utrata panowania nad samochodem. Według rejestratora danych pojazdu szacowana prędkość w pierwszym miejscu utraty panowania nad autem wynosiła 135-140 km, a kiedy pojazd ostatecznie uderzył w drzewo, poruszał się z prędkością 121 km/h. Z tych samych danych wynika, że Tiger Woods najprawdopodobniej nieumyślnie nacisnął pedał gazu zamiast hamulca.

Autor Ewa Czechowska
Ewa Czechowska
Powiązane tematy:WypadekUSAKierowcy
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków