Pierwsza inwestycja koncernu LG w fabrykę baterii do aut elektrycznych w Polsce miała miejsce w 2016 r. Następny etap budowy wdrożono już rok później, a trzeci ruszył wiosną 2019 r. i zakończy się pod koniec 2021 r. LG Energy Solution jednak na tym nie poprzestaje i zamierza stworzyć pod Wrocławiem największa fabrykę akumulatorów EV na świecie. W tym celu firma zwróciła się o wsparcie czwartego etapu budowy zakładu.

Aplikacja została pozytywnie rozpatrzona przez Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.), która zarządza terenem w parku przemysłowym w Kobierzycach. Poinformowano, że po zakończeniu tej fazy inwestycji fabryka będzie mieć zdolności produkcyjne na poziomie 100 GWh, całkowita kwota nakładów wyniesie ponad 3,1 mld euro, a zatrudnienie znajdzie w niej nawet 10 tys. osób.

„Każdy inwestor jest dla nas ważny, a jego projekt interesujący. W ubiegłym roku wydaliśmy 56 decyzji o wsparciu inwestycji w zarządzanych przez nas strefach. To najwięcej decyzji spośród wszystkich instytucji zarządzających strefami. Jedną z nich jest decyzja o wsparciu LG Energy Solution - czołowego producenta akumulatorów EV. Dzięki temu w naszej strefie w Kobierzycach pod Wrocławiem powstaje największa fabryka akumulatorów EV na świecie. To inwestycja zagraniczna w strategicznej branży electromobility”– powiedział cytowany w komunikacie Cezariusz Lesisz, prezes ARP S.A.