• Księżna korzystała z Audi zaledwie przez pół roku. Samochód z niewielkim przebiegiem zaledwie 4000 mil (nieco ponad 6,4 tys. km) trafił z powrotem do dealera
  • Autem podróżowała nie tylko księżna Diana, ale również jej synowie, czyli książęta William i Harry
  • Audi z rocznika 1994 z silnikiem benzynowym o pojemności 2,3 l jest obecnie w bardzo dobrym stanie. Na liczniku zaledwie 22 tys. mil (35,4 tys. km)

Oto samochód, który przez pół roku służył członkom brytyjskiej rodziny królewskiej. Audi 80 w wersji kabriolet był bowiem używany na co dzień nie tylko przez Dianę, księżną Walii. Autem podróżowali również jej synowie, czyli książęta William i Harry.

Nietrudno zgadnąć, że obecność członków rodziny królewskiej w niepozornym kabriolecie niezwykle pomogła producentowi z Ingolstadt. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii wzrosła dwukrotnie po tym, jak w mediach pojawiły się pierwsze zdjęcia księżnej podróżującej niemieckim kabrioletem.

Księżna korzystała z Audi zaledwie przez pół roku. Samochód z niewielkim przebiegiem zaledwie 4000 mil (nieco ponad 6,4 tys. km) trafił z powrotem do dealera w Dovercourt. Nie czekał zbyt długo na nabywcę. Ostatecznie w ciągu kilkunastu lat auto kilkukrotnie zmieniało właścicieli, wśród których nie zabrakło kolekcjonerów.

Audi z rocznika 1994 z silnikiem benzynowym o pojemności 2,3 l jest obecnie w bardzo dobrym stanie. Na liczniku zaledwie 22 tys. mil (35,4 tys. km) i skrupulatnie prowadzona książka serwisowa. W komplecie również pełna dokumentacja z oryginalną instrukcją obsługi włącznie.

Niezwykłe Audi 80 trafi na aukcję Classic Car Auctions pod koniec marca. Szacowana cena – nawet ponad 35 tys. funtów, czyli ok. 177 tys. zł.