Perfekcyjny stan techniczny aut oznaczonych marką Nissan Collection jest kluczowym założeniem programu, dlatego Nissan zdecydował się na certyfikację pojazdów przez renomowaną firmę DEKRA.

Każdy samochód sprzedany w programie Nissan Collection otrzyma gwarancję na okres 12 lub 24 miesięcy (w zależności od wieku pojazdu), z pełnym pakietem assistance, obejmującym również auto zastępcze.

Nissan Collection oferuje dwa pakiety gwarancyjne - Premium oraz Standard+. Ten pierwszy dedykowany jest samochodom marki Nissan, a zakres objętych gwarancją elementów jest niemal identyczny jak w przypadku nowego samochodu tego producenta. Gwarancja Standard+ jest z kolei przeznaczona dla pojazdów innych marek i obejmuje wszystkie główne podzespoły samochodu. W ramach obu pakietów gwarancja nie określa maksymalnego limitu kilometrów.

Warunkiem udzielenia gwarancji jest w obu przypadkach otrzymanie przez dany pojazd certyfikatu potwierdzającego jego jakość. Protokół kontrolny zawiera 150 punktów, a każdy klient już na etapie poszukiwania auta dla siebie będzie mógł zapoznać się z treścią certyfikatu na stronie internetowej Nissana.

Chcemy budować jak najlepsze relacje z naszymi klientami nie tylko do momentu sprzedaży, ale przez cały okres użytkowania pojazdu" - powiedział Maciej Parol, odpowiedzialny za wdrożenie programu w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska jest jednym z dziewięciu krajów w Europie, w którym działa program Nissan Collection. Warunki, którą muszą być spełnione przez wszystkie samochody objęte programem zostały określone w oparciu o najlepsze doświadczenia z innych rynków oraz analizę lokalnego rynku w Polsce.

Kryteria wyjściowe to maksymalny wiek pojazdu nie większy niż 7 lat od daty pierwszej rejestracji oraz przebieg nie wyższy niż 150 000 km.

Mając na względzie zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług, na początek wybraliśmy grupę najbardziej doświadczonych dealerów. Niemniej jednak program jest otwarty dla każdego dealera Nissana, więc z pewnością liczba lokalizacji będzie sukcesywnie rosnąć" - dodał Maciej Parol.