Logan to pierwszy model w ofercie Dacii po reaktywacji rumuńskiej marki i jednocześnie ostatni w aktualnej gamie, który czekał na modernizację – przynajmniej w polskiej ofercie. Kilka tygodni temu poznaliśmy już ceny Sandero, teraz Dacia zdradziła polski cennik Logana i jest spore zaskoczenie, ponieważ polski oddział rumuńskiej marki zastosował inną niż dotychczas politykę.

Nowa Dacia Logan - oferta w Polsce

Jeśli będziecie chcieli kupić naprawdę tanią Dacię, to nie macie większego wyboru – zostaje tylko Sandero. W polskiej ofercie Logana zrezygnowano bowiem z najtańszej wersji Access. Bazową odmianą jest Essential, której ceny zaczynają się od 52 900 zł (Sandero w tej wersji kosztuje od 50 900 zł). W aucie niestety nadal czekają na klienta nielakierowane klamki i zderzaki oraz ręcznie regulowane lusterka. Na wyposażeniu za to znajdziemy elektrycznie sterowane przednie szyby, gniazdo USB i system multimedialny Media Control (bez systemu Car Play i Android Auto, ale za to można w nim używać ekranu naszego telefonu za pomocą aplikacji Dacia Media Control). Niestety klimatyzacja wymaga dopłaty (1700 zł), podobnie jak czujniki parkowania z tyłu (700 zł) i światła przeciwmgłowe (450 zł).

Klienci mają do wyboru jeszcze wersję Comfort za 56 400 zł, która jest zdecydowanie lepiej skonfigurowana niż wskazywałaby na to różnica w cenie. Mamy tu już lakierowane klamkami i zderzakami, lepsze materiały wykończeniowe (na kokpicie są już w stawki z tkaniny), klimatyzacja, światła przeciwmgłowe, fotel kierowcy z regulacją wysokości i podłokietnikiem oraz system aranżacji bagażnika z podwójną podłogą. Lepsze są też znacznie multimedia – standardowo montowany jest już Media Display, który może obsługiwać kamerę cofania (opcja dodatkowa).

Nowa Dacia Logan - tylko jeden silnik

Dacia nie daje za to wyboru co do silników. W obu wersjach dostępny jest wyłącznie 100-konny benzyniak, i to wyłącznie z instalacją LPG (czy się to komuś podoba czy nie). Nie ma też informacji, czy w w przyszłości pojawi się inny silnik bez instalacji gazowej.