Nowa Skoda Superb Combi oferuje od 660 do 1 950 litrów pojemności. Można oczekiwać, iż ten oczekiwany model ustanowi jeszcze wyższe standardy w swoim segmencie. W porównaniu z poprzednikiem to auto jest o 23 mm dłuższe, a bagażnik z podniesionymi oparciami tylnej kanapy mieści 27 litrów więcej niż dotychczas.

Po złożeniu siedzeń drugiego rzędu, przestrzeń bagażowa powiększa się do prawie 2 metrów sześciennych. Pojemność 1 950 litrów, to najlepszy wynik w tym segmencie i jest on większy o 85 litrów w stosunku do drugiej generacji tego modelu. Przewożenie długich przedmiotów nie stanowi problemu – oparcie siedzenia pasażera w razie potrzeby może być z łatwością złożone. Dzięki temu nowy Suberb Combi pozwala na transport przedmiotów o długości nawet 3,1 metra.

Nowa Skoda Superb triumfuje nie tylko pod względem oferowanego miejsca, ale i licznych, praktycznych rozwiązań.

Ta generacja samochodu oferuje 31 rozwiązań Simply Clever, z czego jedenaście z nich w samym bagażniku.

Tak jak limuzyna, nowa Skoda Superb Combi jest dostępna z automatycznie otwierającą się tylną pokrywą, która pozwala na bezdotykowe podniesienie - wyłącznie przy pomocy gestu. Zwykły ruch stopy pod tylnym zderzakiem to wszystko co jest potrzebne, aby uzyskać dostęp do bagażnika. Ta funkcja współdziała zarówno z dostępem bezkluczykowym, jak i systemem uruchamiania silnika KESSY.

Kolejnym nowym dodatkiem, który ma swoją premierę w tej generacji Skody Superb Combi, jest praktyczna funkcja „dotknij by zamknąć”. Pozwala ona na automatyczne uruchomienie systemu zamykania tylnej pokrywy po jej lekkim pociągnięciu. Połączenie tej opcji z układem KESSY umożliwia zamknięcie bagażnika zdalnie, przy pomocy kluczyka.

W nowej Skodzie Superb Combi, oparcia tylnej kanapy można złożyć naciskając tylko jeden przycisk w bagażniku.

Pozwalająca na szeroki zakres konfiguracji, podwójna podłoga w bagażniku nowej Skody Superb Combi, oferuje ogromne możliwości załadunku. Opcjonalna, ruchoma powierzchnia może podzielić przestrzeń załadunkową na rozmaite sposoby, umożliwiając dostosowanie bagażnika do indywidualnych potrzeb. System jest niezwykle praktyczny – dodatkowa półka oraz roleta mogą być schowane pod podwójną podłogą.

Roleta bagażnika została zaprojektowana tak, aby jej obsługa była ograniczona do minimum. Wystarczy lekkie jej naciśnięcie, aby zwinęła się całkowicie, zapewniając dostęp do przestrzeni ładunkowej. Jest ona również automatyczna. Oznacza to, że przy otwarciu tylnej pokrywy, samoczynnie odsunie się ona o kilka centymetrów, ułatwiając załadowanie bagaży.

Innym praktycznym rozwiązaniem jest półka na odzież, która znajduje się tuż pod automatyczną roletą. Pozwala to na przewiezienie na niej np. marynarki.

Cztery składane haczyki w bagażniku umożliwiają bezpieczny transport przedmiotów, które w innym wypadku przemieszczałyby się w bagażniku – na przykład reklamówek z zakupami. Zestaw siatek jest równie użyteczny; jedna przeznaczona do montażu poziomego i dwie do instalacji pionowej zabezpieczają rzeczy w razie potrzeby. Ponadto, w przestrzeni bagażowej znaleźć można także wyjmowaną latarkę LED, która przydaje się nie tylko wewnątrz auta. Gdy znajduje się w uchwycie, jest ona ładowana automatycznie podczas jazdy.

Nowa Skoda Superb Combi będzie świętować swoją premierę światową podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem. Jeszcze w tym samym miesiącu pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży.