Nowe auta będą oznakowane i w najbliższym czasie trafią do policjantów z Wielkopolski - do komend miejskich i powiatowych. Wydział Ruchu Drogowego wzbogaci się o Opla Astrę w praktycznej wersji kombi, ale z mocnym, 200-konnym silnikiem 1.6 Turbo. Samochód rozpędza się do 235 km/h i ma służyć do działań pościgowych. Wcześniej Komenda Miejska w Poznaniu otrzymała 29 radiowozów do codziennej służby: Ople Astra i Mokka X oraz Hyundai'e i20.

Pozostając przy drogówce, policjanci z Leszna i Ostrowa Wlkp. dostaną Fordy Transity Custom z pełnym wyposażeniem Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, czyli z lampami LED do oświetlania miejsca wypadku, zestawem znaków, urządzeniami pomiarowymi, parawanami oraz komputerami z drukarkami i aparatami fotograficznymi.

Z kolei dla oddziałów prewencji z Ostrowa i Gniezna zakupiono funkcjonalne kombivany. Policyjne Volkswageny Caddy są czteromiejscowe, a ich części bagażowe przerobiono na izolowane przedziały dla zatrzymanych. Auta mają benzynowe silniki i automatyczne skrzynie biegów.

Policyjną flotę powiększono również o dobrze znane Volkswageny Transportery T6. W ciągu ostatnich dwóch lat w przetargach kupiono w sumie 580 takich pojazdów. Teraz policjanci z całego kraju otrzymają kolejne 150 egzemplarzy, z czego 12 trafi do wielkopolskich komend powiatowych.

Najdroższym i najbardziej specjalistycznym nowym pojazdem dla policji jest ciężarowy MAN, wyposażony w pojemnik do przewozu materiałów wybuchowych. Samochód o wartości niemal 3 mln zł będzie służył w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji w Poznaniu.