Świat motoryzacyjny się zmienia w związku z pandemią, zatem w miejsce tradycyjnej prezentacji produktowej połączonej z konferencją prasową również i Brembo postawiło na łączność on-line. Podczas krótkiej, acz treściwej prezentacji Włosi przedstawili dwa nowe rozwiązania.

Po pierwsze: tarcze Greentive, wykonane w technologii HVOF (High-Velocity-Oxy-Fuel; natryskiwanie cieplne naddźwiękowe). Wyróżniają się one ponadprzeciętną trwałością (do potwierdzenia w naszych testach!) oraz wyglądem – według zapewnień producenta, tarcze Greentive będą odznaczać się wysoką odpornością na korozję i cały czas zachowywać gładką, lustrzaną powierzchnię. Materiał, z którego wykonane są tarcze Greentive, polubią też obręcze – mają one pozostać dłużej czyste ze względu na niską emisję pyłu. W formacie Greentive będą wykonywane wszystkie tarcze dostępne w portfolio włoskiego producenta.

Druga nowość Brembo to zacisk o nazwie Enesys, w którym zastosowano proste, acz niezwykle skuteczne rozwiązanie. Otóż dzięki specjalnie zaprojektowanej blaszce sprężynującej klocek ma zawsze wracać na swoje miejsce w chwili, gdy kierowca zdejmie nogę z pedału hamulca. Zaciski Enesys mają być odporne na odkładanie się (np. w prowadnicach) brudu i pyłu z klocków – dzięki temu okładzina zawsze będzie wystarczająco oddalona od tarczy, co z kolei pozwoli uniknąć niepożądanego tarcia i zapewni nie tylko dłuższe życie elementów układu, ale przełoży się też na niższą emisję CO2 oraz mniejsze zużycie paliwa.