Bilety wstępu kosztują 16 franków, a dla dzieci i seniorów – 9 franków. Nasi reporterzy byli już tam w ubiegłym tygodniu i dziś przedstawiają najciekawsze ich zdaniem premiery. Było ich naprawdę dużo, a najwięcej w segmencie małych i większych SUV-ów oraz aut sportowych.

Światową premierę miało Maserami Levante. Ten bardzo elegancki SUV niebawem zagości w salonach sprzedaży. Będzie konkurował z modelami Porsche z tego segmentu oraz z Jaguarem F-Pace’em czy elektryczną Teslą Model X. Tylko czekać, aż Lamborghini i Ferrari także będą miały swoje miejskie terenówki. Specjaliści szacują, że w najbliższych latach ten segment wciąż będzie się dynamicznie rozwijał.

Sporo było też sportowych aut, niestroniących od dużych silników z wielką mocą. Fiat potwierdził, że pokazana już kilka razy Giulia trafi wreszcie do produkcji. Bugatti zaprezentowało 1500-konny model o nazwie „Chiron”. Nie zabrakło nowości Ferrari, Lamborghini czy Astona Martina.

W najnowszym wydaniu tygodnika Auto Świat (10/2016) polecamy m.in.

AKTUALNOŚCI – premiery salonu genewskiego, najnowsze wersja Fiata Tipo oraz pierwsze informacje o nowej generacji Hondy Civic.

TESTY – nowa Toyota RAV4 Hybrid kontra Mitsubishi Outlander PHEV, Opel Astra z silnikiem Diesla, DS4 Crossback i Mini Cooper JCW.

KONFIGURATOR – Mazda CX-3 – wersje silnikowe i wyposażeniowe, ceny.

PORADY – Co wolno w spotkaniu ze służbami, jak załatwić kartę parkingową oraz serwis klimatyzacji według nowych zasad.

Z DRUGIEJ RĘKI – Mercedes klasy B (2005-11) – sprawdzamy trwałość i koszty napraw. Top 10: auta dla dużych rodzin – kombi, SUV-y i vany w cenie od 10 do 20 tys. zł oraz Toyota Corolla – co można samemu naprawić.

FASCYNACJE – Alpine wczoraj i dziś –  nowy model i legendarna wyścigówka.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Najnowsze wydanie tygodnika Auto Świat (10/2016) w sprzedaży od 7 marca 2016 r.

Zapraszamy do lektury i na autoswiat.pl.