A w świątecznym wydaniu specjalnie dla Was publikujemy wizualizacje legendarnych samochodów sprzed lat w zupełnie nowej stylistyce.

Z dużym sukcesem powrócił na rynek Fiat 500. Nieco mniejszą popularność zdobył VW Garbus we współczesnej stylistyce (New Beetle). Jednak legend motoryzacyjnych jest znacznie więcej i gdyby styliści i producenci chcieli je wskrzesić, to z pewnością przynajmniej niektóre mogłyby podbić rynek. Jest w czym wybierać: Ford Granada, Opel Ascona, Fiat 124, Volvo Amazon.

W Polsce chcielibyśmy wskrzesić Syrenę i Warszawę, a kto wie, czy również legendarny Maluch nie powinien doczekać się nowej stylistyki i – oczywiście – nowoczesnych rozwiązań technicznych. Chociażby hybrydowego lub elektrycznego napędu. A już w tym tygodniu do sprzedaży trafi a nasz nowy coroczny katalog „Auta Używane”.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Auto Świat” przeczytamy m.in.

AKTUALNOŚCI – Nowe auta w stylu retro – Ford Granada, Fiat 128, Peugeot 504 i inne. Aston Martin DB11 – prezentacja superata. Toyota ProAce i jej rodzeństwo. Pierwsza jazda elektrycznym crossoverem.

TESTY – Porównanie dużych SUV-ów 4x4 z dieslami. „Bojowo” wystylizowana wersja Rapida. VW Caddy – wielozadaniowiec 2.0 TDI z polskiej fabryki. Opel Corsa OPC – sportowiec z 207-konnym silnikiem 1.6 turbo oraz Mercedes-Benz C 250 coupé – niemiecki elegant z pakietem AMG.

PORADY – Cofanie liczników – jak to sprawdzić i co zrobić, gdy kupisz auto ze sfałszowanym przebiegiem? Test kubków termicznych oraz akcesoria zasilane z gniazdka zapalniczki.

Z DRUGIEJ RĘKI – Dacia Lodgy (od 2012 r.) – test na dystansie 100 tys. km wersji 1.2 TCe. Top 5: kompakty z silnikami 1.8.

FASCYNACJE – Subaru Snow Drive 2016

Jazda różnymi modelami w warunkach ostrej zimy

MARKET – ceny aut. Rynkowe nowości

Foto: auto świat / Auto Świat
Auto Świat 12/2016

Miłej lektury, nie tylko w święta!