Tym razem cofniemy się do lat młodości Batmana, w roli którego wystąpi Robert Pattinson. Zgodnie z logiką, pojazd także przeszedł wsteczną metamorfozę, czyli znormalniał. W najnowszym filmie będzie przypomniał bardziej klasycznego amerykańskiego muscle cara z potężnym silnikim umieszczonym z tyłu, niż futurystycznego Tumblera z trylogii Mrocznego Rycerza, który potrafił podczas jazdy zmieniać swoje kształty. Nie ma też nic wspólnego z batmobilem z filmu Batman v Superman: Dawn of Justice.

Nowy Batmobil został zaprojektowany przez Asha Thorpsa, który wcześniej pracował, m.in. nad The Amazing Spider-Man 2, Total Recall, Person of Interest, czy Assassin's Creed. W zwiastunie widać, że najnowszy samochód Batmana ma potężny silnik wyglądający na co najmniej V10 lub V12 i jest umieszczony centralnie, tuż za kabiną auta. Oczywiście z tyłu wydobywają się z niego płomienie wydobywające, co jest elementem wspólnym z ostatnimi Batmobilami. Wygląda to dość złowieszczo, ale idealnie pasuje do klimatu miasta Gotham.

Premierę najnowszego filmu o Batmanie pierwotnie zaplanowano na 25 czerwca 2021 roku, ale już wiadomo, że zostanie on przesunięta na 1 października 2021 roku.

Historia Batmobila

Oczywiście, mówiąc Batmobil, większość ma na myśli pancernego The Tumblera z trylogii wyreżyserowanej przez Christophera Nolana. To zdecydowanie największy i najdziwniejszy pojazd Batmana, który miał pomóc Bruce’owi Wayne’owi w pokonaniu między innymi Jokera.

Trzeba jednak pamiętać, że historia serii filmów o Batmanie sięga lat 40-tych. Pierwszą ekranizacją przygód Batmana był serial o tym samym tytule z 1943 roku. Tu wozem mrocznego, aczkolwiek dobrodusznego bohatera był nieco przerobiony Cadillac serii 75. Z kolei w 1949 roku, kiedy w pojawił się także Robin, pomocnik Batmana, bohater miasta Gotham przesiadł się do Mercury'ego.

Kolejny ważny Batmobil pojawił się w serialu telewizyjnym pt. Batman zbawia świat z 1966 roku. Według fanów to właśnie tam pojawił się jeden z bardziej ikonicznych Batmobili. Auto zbudowano zbudowano na bazie Lincolna Futura.

Kolejny ciekawy pojazd w serii z Batmanem w roli głównej pojawiły się na początku lat 90-tych, kiedy do kin weszły dwa filmy wyreżyserowane, m.in. przez Tima Burtona. Tamto auto fani nazywają The Keatonmobile, od nazwiska Michaela Keatona, który wcielił się w główną rolę. To był pierwszy bardzo futurystyczny Batmobil. Samochód zaprojektowano na bazie Chevroleta Impali z silnikiem V8. Pojazd miał już mocno rozbudowany arsenał pocisków i co najważniejsze mógł się zwężać podczas jazdy.

Potem po długiej przerwie nadszedł czas trylogii o mrocznym rycerzu, w którym pojawił się wspominany już The Tumbler.