LR Defender to ikona wśród samochodów terenowych, a Lego to producent słynnych klocków, którymi bawią się kolejne pokolenia maluchów. Czy tylko maluchów? Seria Technic to także propozycja dla dorosłych miłośników. Dla tych, którzy pasję do klocków łączą z zamiłowaniem do motoryzacji.

Zestaw z nowym Defenderem składa się z 2573 części i łączy kreatywność typową dla duńskich klocków z rozpoznawalną sylwetką i terenowymi możliwościami brytyjskiego pojazdu. Auto wyposażono w najbardziej zaawansowaną technologicznie 4-biegową, sekwencyjną skrzynię biegów Lego Technic, jaką kiedykolwiek stworzono - z dwiema dźwigniami do przełączania wysokich i niskich biegów (nowość z 2019 roku).

Pod maską pracuje sześciocylindrowy silnik rzędowy z ruchomymi tłokami, jest też oczywiście napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi, autentyczne nadwozie i felgi oraz przyczepne opony. Wszystko zaprojektowano tak, by miłośnicy motoryzacji i fani klocków mogli czerpać z zabawy jak najwięcej radości.

Aby jak najdokładniej oddać wygląd i wyposażenie nowego Defendera, twórcy zadbali o najdrobniejszy szczegół. Dlatego na pokładzie jest działająca wyciągarka, bagażnik dachowy ze schowkiem, kufer, drabina i maty trakcyjne. W kabinie znajduje się ruchoma kierownica, pełna detali deska rozdzielcza, a w bagażniku umieszczono koło zapasowe.

Land Rover Defender z Lego – ile to kosztuje?

Zestaw jest już w sprzedaży w Polsce, a jego rekomendowana cena to 849,99 zł. Samochód po zbudowaniu ma wymiary 42/20/22 cm (dł./szer./wys.). Model składa się ze wspomnianych 2573 elementów, które utrzymano w kolorystyce zielonej, szarej i czarnej. Dodatkowo w pudełku znajdziecie kolekcję naklejek, a dolna granica wieku, od którego można składać ten model to 11 lat.