Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, które wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego i sprawdzeniu trasy przez policję pod kątem bezpieczeństwa ruch został puszczony.
Jak zmieni się organizacja ruchu po otwarciu nowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy?- Kierowcyjadący z zachodu autostradą A2 lub S8 Konotopa-Powązkowska w węźle Konotopa wjadą na trasę główną, gdzie będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zjazd z nowo wybudowanego odcinka drogi będzie możliwy w węźle Al. Krakowskapoprzez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Na nowo otwartym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h – miejscowo przy obiektach do 50 km/h, gdyż nadal prowadzone będą prace.
Z całą pewnością nowe połączenie drogowe ułatwi życie kierowcom, ale też np. przy wjeździe i zjeździe na Al. Krakowskiej można spodziewać się niespodziewanych kroków. O tym jednak przekonamy się już w ciągu najbliższych dni.