Od pewnego czasu każdy może sprawdzić historię pojazdu – wchodząc na stronę historiapojazdu.gov.pl i podając numer rejestracyjny pojazdu, nr VIN i datę pierwszej rejestracji można uzyskać dostęp do informacji o marce, modelu, roku produkcji, dacie pierwszej rejestracji i terminie badania technicznego, liczbę właścicieli pojazdu i co najistotniejsze informacji o przebiegu rejestrowanym podczas badania technicznego.

Już niebawem zakres informacji dostępnych onlina ma się powiekszyć o m.in. kontrolę stanu konta z punktami karnymi. Informacja o łącznej liczbie punktów będzie udostępniana po uwierzytelnieniu osoby, której dane dotyczą, profilem zaufanym na ePUAP.

Aktualnie zaufany profil ePUAP można założyć zdalnie za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Taką możliwość oferuje m.in. PKO BP, Inteligo, ING i Millennium.

Jak aktualnie sprawdzić stan konta z punktami?

Aktualnie informację o punktach karnych mona dostać jedynie na komisariacie. Policja nie udziela takich informacji telefonicznie lub mailowo. Warto też pamiętać, że takie informację można uzyskać tylko o swoich punktach karnych. Nie można sprawdzić, ile punktów karnych ma ktoś inny.

W tym celu należy wybrać się na najbliższy komisariat. Będzie wam potrzebny dowód tożsamości, np. dowód osobisty lub paszport. Można też poprosić o pisemne zaświadczenie z informacją o liczbie punktów karnych na koncie, np. jeśli będzie potrzebne pracodawcy. W tym przypadku należy wcześniej wpłacić 17 zł na konto urzędu gminy. Na komisariacie trzeb okazać potwierdzenie wpłaty.