Jak podaje serwis mojaolesnica.pl, na ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy przeprowadzono przebudowę, która miała się zacząć jeszcze przed pandemią COVID-19. Niestety ówczesna sytuacja opóźniła prace, które ostatecznie rozpoczęły się dopiero w 2022 r. Na tę rewitalizację zarządzoną przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei wydano 15 mln zł. Finalnie mieszkańcy muszą jednak zmierzyć się z absurdem.

Zobacz: BMW pokonane przez światła w Łodzi. Nie umieli znaleźć winnych, "zgłosił się" sam

Wszystko za sprawą ogromnej reklamy supermarketu Lidl, która stała tam od dłuższego czasu. Tablicy nie usunięto w czasie prac, a także po ich zakończeniu. Podniesiono jednak chodnik w taki sposób, że teraz mieszkańcy, aby tam przejść, muszą kucać lub czołgać się po bruku. "Już to większość widziała pewnie. Bareizmy niezłe w tej Oleśnicy. Musisz oddać pokłon Lidlowi" — napisał autor zdjęcia z tego miejsca, które trafiło do mediów społecznościowych.

Sprawdź: Na polu stała koparka, a nieco dalej znajdowała się laweta. Policjant powiązał fakty

Przeczytaj: Ciężarowy Mercedes odzyskany na granicy. Jest sporo warty

Za absurdalną inwestycję odpowiada Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Na razie instytucja nie zdecydowała się jednak skomentować sprawy. Nie jest to jednak pierwszy przypadek niezrozumiałej inwestycji tej jednostki. Jak podaje portal mojaolesnica.pl, oddana rok wcześniej wschodnia obwodnica miasta ma ścieżkę rowerową, którą przerywa droga gruntowa. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei tłumaczyła jednak, że "taki był projekt".

Źródło: mojaolesnica.pl