Po czterech rundach kwalifikacji załoga ORLEN Team zajmuje wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej FIA.

Po trzech długodystansowych rajdach pustynnych zawodników ORLEN Team czeka trudna technicznie rywalizacja na trasie Italian Baja. We Włoszech wystartują najlepsi kierowcy cross country z liderem klasyfikacji generalnej Vladimirem Vasilievem na czele. Listę startową uzupełnia tegoroczny triumfator Dakaru – Nasser Al-Attiyah i zawodnicy ze ścisłej czołówki klasyfikacji generalnej, Reinaldo Varela i Miroslav Zapletal.

„To nasz drugi start w Italian Baja, rok temu jako debiutanci zajęliśmy wysokie trzecie miejsce. W tym roku chcemy powtórzyć zeszłoroczny wynik i zdobyć kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Niestety pogoda na miejscu jest bardzo zmienna, słoneczne przedpołudnia przeplatają się z obfitymi ulewami. Bez względu na aurę nasza taktyka nie ulega zmianie, nadal zamierzamy jechać swoim tempem, szanując dotychczasowy dorobek punktowy w Pucharze Świata. Przed nami trzy dni ścigania w ciężkich warunkach” – powiedział Marek Dąbrowski

„Tym rajdem rozpoczynamy kolejny etap naszych przygotowań do rajdu Dakar. Na razie skończyły się pustynne, wieloetapowe przeprawy po wydmach i najwyższy czas popracować nad prędkością na krętych, technicznych drogach Starego Kontynentu.

W Italian Baja startujemy z trzeciego miejsca w klasyfikacji Pucharu Świata i na pewno będziemy chcieli powalczyć o dobry wynik” - dodał Jacek Czachor.

Dwudziesta druga edycja rajdu Italian Baja startuje już w najbliższy piątek 26 czerwca. Zmagania zainauguruje 11 kilometrowy Memoriał „Caco” Azzarettiego, który ustawi listę startową przed sobotnią rywalizacją. W tym roku na zawodników czeka trasa o łącznej długości 639 kilometrów, z czego 415 kilometrów stanowią odcinki specjalne podzielone na trzy etapy.