O niemieckim projektancie zrobiło się szczególnie głośno, kiedy wstawił na Instagrama zdjęcie zaprojektowanych przez siebie butów sportowych, sneakersów, na zielonym Ferrari 812 Superfast. Bardzo nie spodobało się to włoskiemu producentowi samochodów, który zarzucił Niemcowi, że niszczy on reputację Ferrari.

Zobacz też: Ferrari, Bentley, Lamborghini. Imponująca kolekcja aut Kuby Wojewódzkiego [ZDJĘCIA]

Plein musi zapłacić Ferrari kilkaset tys. euro

Philipp Plein został pozwany przez motoryzacyjnego giganta, a w zeszłorocznym orzeczeniu sąd w Mediolanie uznał, że projektant będzie musiał zapłacić Ferrari 300 tys. euro odszkodowania i zwrócić honoraria adwokackie w wysokości ponad 25 tys. euro. Projektantowi mody nakazano również usunięcie wszelkich zdjęć ze swojej strony internetowej i platform mediów społecznościowych, które przedstawiają dowolny model Ferrari. Co więcej, sąd stwierdził, że jeśli Plein odmówi usunięcia posta przedstawiającego Ferrari lub udostępni nowy, będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 10 tys. euro za każde zdjęcie lub film.

Zobacz też: Czy Ferrari i Lamborghini znikną z rynku? Możliwe, że jednak nie

Philipp Plein wciąż pozuje jednak z modelami samochodów innych marek (m.in. Lamborghini czy McLarena), wstawiając zdjęcia na Instagrama, gdzie spotyka się z wyjątkowo ciepłym ich przyjęciem. Zobaczcie sami.

Ferrari, Rolls-Royce, Porsche i Mercedes Maybach w garażu znanego projektanta

Jednym z samochodów niemieckiego projektanta mody jest Ferrari SF90 Stradale. To pierwsze w historii wielkoseryjne hybrydowe Ferrari plug-in. Samochód posiada akumulator litowo-jonowy, który jest połączony z trzema różnymi silnikami – dwoma niezależnie działającymi na przedniej osi oraz z tylnym między silnikiem a skrzynią biegów. Auto dysponuje mocą 1000 KM oraz potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy. Ferrari SF90 Stradale może kosztować nawet 1,3 mln euro.

 Foto: Ferrari / Auto Świat
 Foto: Ferrari / Auto Świat
 Foto: Ferrari / Auto Świat

Zobacz też: Kultowe Ferrari F40 stanęło w płomieniach! To najsmutniejsza rzecz, jaką dziś zobaczysz

Kolejnym superluksusowym autem Philippa Pleina jest Rolls-Royce Ghost. Auto zadebiutowało w 2009 r. i płytę podłogową dzieli z BMW serii 7 F01. Każdy model jest składany ręcznie na zamówienie w fabryce w Goodwood. Ważąca ok. 2,5 tony limuzyna od 0 do 100 km na godz. rozpędza się w niespełna 5 sekund. Cena takiego Rolls-Royce'a może wynosić powyżej 1,7 mln zł.

 Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat
 Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat
 Foto: Rolls-Royce Motor Cars

Philipp Plein jest także posiadaczem Porsche 911 Carrera. Pojazd ten jeździ niesamowicie stabilnie, a to w części zasługa aktywnego sterowania czterema kołami, ale też aktywnych stabilizatorów oraz – dostępnych z pakietem Sport Chrono – dynamicznych mocowań silnika oraz adaptacyjnych amortyzatorów. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km na godz. w około 5 sekund. Może on kosztować nawet 1,3 mln zł.

 Foto: Auto Świat

Mercedes Maybach S 650 to ostatni na naszej liście luksusowy samochód sławnego projektanta. Przyspieszenie od 0 do 100km na godz. zajmuje temu pojazdowi 4,1 sekundy. Na samochód ten trzeba wydać ponad milion zł.

 Foto: Daimler AG
 Foto: Daimler AG
 Foto: Daimler AG
Ładowanie formularza...