"Z naprzeciwka nadjechał Citroen, który nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i o mały włos nie zderzył się z radiowozem. Czujnością oraz refleksem wykazał się funkcjonariusz, który mocno odbił kierownicą i zjechał na pobocze, unikając zderzenia z samochodem osobowym" informują mazowieccy policjanci.

Czytaj: Chciał zatankować na stacji. Eksplozja rozerwała pół samochodu [Nagranie]

Pijany kierowca pędził drogą

Niewzruszony całym zajściem kierowca samochodu francuskiej marki pomknął dalej drogą, kontynuując jazdę slalomem. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu kierowcy wyszło na jaw, co był powodem jego dziwnej i niebezpiecznej jazdy. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym powietrzu 44-latka ponad dwa promile alkoholu. Innymi słowy, był pijany. Jednocześnie okazało się, że zatrzymany mężczyzna nie ma prawa jazdy, a jego samochód ważnego przeglądu.

Zerknij: "Kręcił bączki" na pełnym parkingu, ale takiego obrotu sprawy się nie spodziewał

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

"Weźcie pieniądze i zapomnijcie o sprawie"

"Kiedy okazało się, że 44-latka czekają poważne konsekwencje, wyciągnął z kieszeni plik pieniędzy i chciał wręczyć policjantom łapówkę, mówiąc »weźcie te pieniądze i zapomnijcie o sprawie. Każdy z nas się rozjedzie w swoją stronę beż żadnych problemów. Chodziło o 1,2 tys. zł«" relacjonują policjanci.

Po takiej próbie "polubownego załatwienia sprawy" mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za próbę przekupienia grozi mu do 10 lat więzienia, a za wykroczenia drogowe kara w sumie do 35 tys. zł i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawdź: Zmiana przepisów. Za takie zachowanie kierowcy w Wielkiej Brytanii zapłacą wysokie mandaty

6,3 tys. pijanych kierowców zatrzymanych w marcu

Tylko od początku marca policjanci zatrzymali ponad 6,3 tys. osób, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu. Dla porównania w lutym zanotowanych zostało ponad 5,5 tys. podobnych przypadków.