Na opublikowanym w brazylijskich mediach nagraniu widać dwóch mężczyzn stojących obok tankowanego Volkswagena Voyage. Nic nie zwiastuje nadchodzącego zagrożenia. Nagle dochodzi do eksplozji, która wyrywa cały bagażnik pojazdu i dewastuje pozostałą część auta.

Tę niebezpieczną sytuację nagrały zainstalowane na stacji kamery monitoringu. Do zdarzenia doszło w brazylijskim mieście Fortaleza — podaje na Facebooku "Correio Braziliense".

Czytaj: "Miał pecha". Wymusił pierwszeństwo na radiowozie grupy Speed

Jak donosi "Correio Braziliense", siła wybuchu była na tyle duża, że elementy samochodu wylądowały kilkadziesiąt metrów dalej. Ściana stacji benzynowej też została uszkodzona.

Jak informują lokalni dziennikarze, eksplozja była spowodowana prawdopodobnie awarią nielegalnie zainstalowanej instalacji gazowej.

Zerknij: Żółty pył na autach i drodze - co to takiego i czy jest szkodliwe dla lakieru?

Kiedy instalacja LPG eksploduje?

Tego typu awarie zazwyczaj są konsekwencją nieszczelności układu i ulatniającego się gazu. Tak było, m.in. w przypadku podobnego zdarzenia, do którego doszło ponad dekadę temu w Kłobucku (woj. śląskie), gdzie eksplodowała instalacja LPG samochodu zaparkowanego w garażu. Krajobraz wyglądał jak po przejściu tornada. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Przede wszystkim nie wolno montować instalacji u amatora. Zapłacimy trochę mniej, ale skutki mogą być opłakane. Już nie mówię o życiu lub zdrowiu, ale nawet spalanie w takim samochodzie może być bardziej kosztowne niż w przypadku benzyny. Więc po co w ogóle montować byle jak? Jeśli zaoszczędzimy, będziemy jeździć tykającą bombą mówił wówczas Artur Krojoc, mechanik samochodowy.

Sprawdź: BMW X6 skradziono w Niemczech, szybko odzyskano je w Polsce