Polskie samorządy przekazały 20 autobusów. Mają one służyć mieszkańcom Lwowa, zastępując pojazdy, które obecnie są używane przez wojsko oraz służą do transportu uchodźców z Ukrainy. Większość autobusów ze Lwowa trafiła na wschód kraju.

We Lwowie zaprezentowano trzy z 20 pojazdów. Zostały one przekazane przez m.in. Katowice, Tychy, Sosnowiec, Świerklaniec i Kraków w odpowiedzi na wypowiedź mera Lwowa, Andrija Sadowego, z 11 marca 2022 r., kiedy podczas spotkania ze Związkiem Miast Polskich podkreślał, że miasto potrzebuje autobusów do transportu uchodźców, leków oraz artykułów żywnościowych.

Na briefingu dla prasy Oleh Zbaryło, szef departamentu komunikacji miejskiej w lwowskim magistracie, tak wypowiadał się o sytuacji:

Wszystkie z przekazanych pojazdów przeszły przeglądy techniczne. Potrzebują jedynie niewielkiego dostosowania do ukraińskich wymogów. Władze Lwowa są w kontakcie również z Gdańskiem, Gdynią, Białymstokiem oraz Płockiem. Z tych miast do Lwowa mają trafić jeszcze cztery kolejne autobusy.