W czwartek (24 marca) policjanci z wydziału ruchu drogowego, patrolujący drogi w powiecie wschowskim, zainteresowali się BMW X6 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Powodem była niebezpieczna jazda kierowcy auta — na przejściu dla pieszych w Dębowej Łęce mężczyzna wyprzedził jadącą przed nim ciężarówkę. Po zatrzymaniu kierującego i sprawdzeniu informacji dostępnych w policyjnej bazie okazało się, że pojazd kilka godzin wcześniej został zarejestrowany w Niemczech jako skradziony.

Podczas dalszych czynności w bagażniku skradzionego auta policjanci znaleźli komplety tablic rejestracyjnych pochodzących od innych samochodów. Funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mężczyznę, ten trafił do aresztu. Po przeprowadzeniu testu narkotykowego okazało się, że w organizmie obcokrajowca znajduje się ślady amfetaminy, metamfetaminy i opium.

Wart niemal 250 tys. zł samochód został przetransportowany na parking strzeżony. Z kolei zatrzymany kierowca ma wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie skradzionego w Niemczech auta. Jak informuje wschowska policja, to już drugie BMW X6, które w ciągu dwóch tygodni odzyskali tutejsi policjanci z wydziału ruchu drogowego.