Drogowcy zapowiadają duże utrudnienia związane z wejściem w kolejny etap budowy trasy S6 w Gdyni. Korki będą tworzyć się na wysokości kluczowego dla funkcjonowania nowej Trasy Kaszubskiej węzła Gdynia Wielki Kack. To właśnie w tym miejscu poszerzana do trzech pasów Obwodnica Trójmiasta łączy się z ul. Chwaszczyńską, stanowiącą drogę wjazdową do miasta.

Duże korki na Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni

W obecnym tygodniu przejazd przez ten rejon może zająć więcej czasu niż zazwyczaj. Przez konieczność dokonania wzmocnień nawierzchni i warstw bitumicznych na poszerzanym odcinku Obwodnicy Trójmiasta powstanie wąskie gardło – najpierw na jezdni w kierunku Gdańska, a potem na jezdni w kierunku Szczecina.

Zapowiedziane przez GDDKiA utrudnienia na wysokości węzła Gdynia Wielki Kack rozpoczną się już o godz. 20.00 w poniedziałek 18 lipca. Jezdnia w kierunku Gdańska będzie zwężona do jednego pasa do godz. 6.00 w środę 20 lipca. Tego samego dnia o godz. 21.00 zostanie zwężona druga jezdnia. Wyjazd Trasą Kaszubską w stronę Szczecina będzie odbywać się po jednym pasie ruchu do godz. 6.00 w piątek 22 lipca.

Plan budowy węzła Gdynia Wielki Kack na trasie S6 Foto: GDDKiA
Plan budowy węzła Gdynia Wielki Kack na trasie S6

GDDKiA zastrzega, że harmonogram prac budowlanych może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Prognoza pogody na najbliższe dni jest dość łaskawa, więc piątkowe wyjazdy z Gdyni i przyjazdy do niej mają szansę odbywać się bez przeszkód.