Jest się czego obawiać, bo do służby w teksaskiej policji dołącza Dodge Challenger Hellcat SRT Redeye. Drogowa bestia wyposażona jest fabrycznie w silnik V8 z turbodoładowaniem o pojemności 6,2 l, który generuje zawrotne 717 KM mocy. Okazuje się jednak, że poprzedni właściciel postanowił zmodyfikować auto, odblokowując ponad 300 KM więcej!

Policyjny Dodge Challenger Hellcat SRT — od piractwa do służby

Jak informuje Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, samochód został przejęty przez policję w kwietniu 2021 r. po tym, jak jego właściciel stwarzał poważne zagrożenie na drodze oraz uciekał podczas próby zatrzymania. W trakcie swojej pirackiej jazdy kierowca rozpędzał się do 258 km/h i złamał mnóstwo przepisów ruchu drogowego. W zeszłym tygodniu decyzją sądu pojazd został przekazany na własność policji, gdzie otrzymał nowe malowanie i odpowiednie wyposażenie do pełnienia służby.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy sportowe samochody z zawrotnymi osiągami trafiają w ręce policji. Bardzo często jednak wykorzystywane są one do celów promocyjnych. Jak się okazuje, teksaska policja ma inne plany i zamierza wykorzystać Dodge'a do patroli na drogach i łapania niebezpiecznych kierowców. Jedno jest pewne, funkcjonariusz kierujący tą bestią zdecydowanie przejdzie dodatkowe szkolenia z jazdy, aby poskromić ponad 1000 KM mocy!