Mundurowi przypominają, że od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kwoty za poszczególne wykroczenia znacznie wzrosły. O tym, ile kosztują najdroższe przewinienia, pisaliśmy wielokrotnie. Przekłada się to na stan portfeli polskich kierowców. Np. podczas jednej z ostatnich służb jeden z patroli ruchu drogowego nałożył 20 mandatów karnych na łączną kwotę 21 tys. 400 zł.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Znaczną część tej kwoty wygenerowały mandaty nietrzeźwych kierujących rowerami. Jazda w stanie nietrzeźwości rowerem lub innym pojazdem grozi grzywną w wysokości 2 tys. 500 zł. Podczas tej obfitej w mandaty zmiany, mundurowi natrafili na aż cztery takie przypadki. Poza tym policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy, w tym jedno za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze apelują o stosowanie się do przepisów kodeksu drogowego oraz ostrożną i bezpieczną jazdę. Ich zdaniem bezpieczeństwo w ruchu drogowym stanowi jedno z priorytetowych zadań podejmowanych przez policjantów każdego dnia i dlatego, w ramach codziennej służby, dokonują oni wielu kontroli drogowych.