Policjanci zatrzymali lawetę na zielone kierunkowskazy

Policjanci z hrubieszowskiej drogówki zauważyli dwie holujące się lawety, które nie miały właściwego oznakowania. Po zatrzymaniu do kontroli 41-letniego obywatela Ukrainy, kierującego Mercedesem, okazało się, że pojazd ma niewłaściwe oświetlenie. Kierunkowskazy świeciły na zielono, a klosze lamp były zabarwione na niebiesko – kolor zastrzeżony dla służb.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kierowca lawety "naprawił" oświetlenie na oczach policjcantów

Po poinformowaniu kierowcy o usterce ten postanowił samodzielnie wymienić żarówki. W tym celu wybił młotkiem jedną z lamp i zamontował żarówkę o właściwej barwie. Policjanci szybko zareagowali, wyjaśniając, że takie działanie nie jest prawidłową metodą naprawy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

 Foto: Policja

Niecodzienna interwencja - niecodzienne konsekwencje

Obywatel Ukrainy został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za swoje działanie. Dodatkowo 33-letni kierowca holowanego Volkswagena również otrzymał mandat, lecz w niższej kwocie 200 zł. Policjanci poinformowali kierowcę lawety, że musi on wymienić tylne lampy i przejść przegląd techniczny na stacji diagnostycznej, aby móc odzyskać zatrzymany dowód rejestracyjny.

Bezpieczeństwo na drodze priorytetem

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności każdego kierowcy. ,Wszelkie usterki powinny być naprawiane w sposób profesjonalny i zgodny z przepisami.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 23.04.2024, KPP Hrubieszów.