Długi weekend czerwcowy będzie jednocześnie próbą generalna dla drogówki, która przygotowuje się do wzmożonego ruchu podczas wakacji. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, większość Polaków chce spędzić wakacje w kraju i prawdopodobnie dojedzie na nie własnym autem. To oznacza, że w okresie letnim nasze drogi krajowe będą wyjątkowo zatłoczone.

W zapanowaniu nad ruchem na drogach Mazowsza mają pomóc nowe radiowozy. Mowa o Skodach Superb. Jak ustalił dziennik.pl, do warszawskiej grupy Speed trafiło właśnie osiem takich aut w wersji kombi, z napędem 4x4 i silnikami benzynowymi 2.0 TSI o mocy 272 KM. Co ciekawe, taka odmiana Skody Superb jest szybsza od BMW serii 3, które już od pewnego czasu patrolują polskie drogi. Czeskie auta potrzebują na osiągnięcie pierwszej „setki” zaledwie 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Na pokładzie każdej Skody Superb zamontowano wideorejestratory Videorapid 2a. Wszystkie auta są oznakowane.

To już kolejne radiowozy, które zasiliły w ostanim czasie flotę stołecznej komendy. Od początku 2019 roku do eksploatacji trafiły 163 nowe pojazdy. Sam Wydział Ruchu Drogowego pozyskał aż 19 specjalistycznie wyposażonych samochodów i motocykli, którymi wyjeżdżają na służbę policjanci grupy Speed. Są to m.in. motocykl BMW RT o mocy 125 KM, Skoda Superb o mocy 272 KM i BMW o mocy 184 KM oraz nieoznakowane BMW serii 3 o mocy 252 KM.

Ładowanie formularza...