Akcja pilnowania ulic z powietrza odbyła się w czwartek i piątek (3-4 marca) w Bydgoszczy w rejonie ulic Kujawskiej, Konopnickiej i Wojska Polskiego oraz na rondzie Fordońskim. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej i wiedzą, że nie wolno wyprzedzać na przejściu dla pieszych. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, byli karani mandatami, a kiedy je łamali, nawet nie mieli świadomości, że są obserwowani.

Pierwszego dnia akcji dron latał nad rondem Fordońskim, gdzie udało się złapać na gorącym uczynku 10 kierowców, którzy zapomnieli, co oznacza czerwony kolor na sygnalizatorze i stwarzali niebezpieczeństwo dla innych.

Drugi dzień stanął pod znakiem sprawdzania, czy w okolicach ulic Kujawskiej, Konopnickiej i Wojska Polskiego kierowcy nie łamią przepisów na przejściu dla pieszych. Niestety, 17 kierowców wyprzedzało na przejściu dla pieszych lub nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu.

W trakcie dwóch dni udało się ujawnić w sumie 27 kierowców łamiących przepisy. 21 z nich zostało ukaranych mandatem, czterech dostało pouczenie, z kolei w dwóch przypadkach sprawa została skierowana do sądu.

Bydgoscy policjanci zapowiadają, że nie jest to ostatnia taka akcja.