Sportowy sedan będzie pełnił funkcję oznakowanego radiowozu do patrolowania autostrad. BMW M5 ma do tego odpowiednie argumenty i raczej mało które auto będzie mieć szanse mu uciec. Należy zaznaczyć, że ograniczenie prędkości na autostradach w Australii wynosi 110 km/h.

Benzynowy silnik V8 biturbo o pojemności 4,4 litra w M5 Comptetion generuje maksymalnie aż 625 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Współpracuje on z automatyczną skrzynią biegów M Steptronic, poprzez którą napęd jest inteligentnie przenoszony na obie osie (M xDrive). Taka kombinacja gwarantuje piorunujące osiągi, do tego przy cudownym akompaniamencie wydobywającym się ze sportowego układu wydechowego.

BMW M5 Competition może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie wynoszącym jedynie 3,3 s! Imponujący jest też sprint do 200 km/h ze startu zatrzymanego – trwa 10,8 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h, ale z opcjonalnym pakietem M Driver limit wynosi 305 km/h.

Drogówka z Australii ma się czym pochwalić. Na polskim rynku takie auto kosztuje od ponad 600 tys. zł. Dysponuje jednak tylko jednym BMW M5 Competition, resztę floty stanowią modele 530d.