Robert Kempa, burmistrz warszawskiego Ursynowa, opublikował na Facebooku odpowiedź od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie odcinkowego pomiaru prędkości na Południowej Obwodnicy Warszawy. Mowa o budowanym właśnie tunelu pod warszawską dzielnicą. GDDKiA stwierdziła, że nie planuje budowy takiego rozwiązania i jednocześnie tłumaczy, że cele związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na tym odcinku można realizować w inny sposób, m.in. poprzez „kontrolę służb porządkowych”. Z drugiej strony autor odpowiedzi wyjaśnia, że nad bezpieczeństwem w tunelu będzie czuwać Centrum Zarządzania Tunelem, które będzie miało do dyspozycji system czujników i monitoring.

Robert Kempa nie krył rozczarowania taką odpowiedzią. Burmistrz Ursynowa umieścił jednoznaczny wpis przy zdjęciu pisma od GDDKiA:

„W listopadzie obietnice poważnego potraktowania bezpieczeństwa w tunelu i zajęcia stanowiska do marca.. W czerwcu odpowiedź, że nie będzie odcinkowego pomiaru prędkości. Obawiam się, że po oddaniu tunelu co 3 dni (tak średnio dzieje się na Trasie Toruńskiej) będziemy mieli stłuczkę lub wypadek i objazd Gandhi do Rosoła lub Płaskowickiej na powierzchni nad tunelem. Czy tak samo Ursynów zostanie potraktowany w sprawie filtrów w tunelu POW?”