Porsche zbudowało jedną z najszybszych karetek świata, która nie zgubi się nawet w trudnym terenie. Samochód bazuje na Porsche Cayenne S. A przeznaczenie? Wyłącznie na wewnętrzne potrzeby firmy. Karetka służyć będzie w dziale Health and Safety Services, która dba o zdrowie i bezpieczeństwo personelu pracującego dla niemieckiego producenta.

Wnętrze pojazdu odpowiednio zmodyfikowano, tak by można w nim pomieścić wysuwany leżak dla pacientów, z tego powodu dla pracowników służby zdrowia pozostały tylko dwa fotele. Na pokładzie nie brakuje przyrządów potrzebnych do ratowania ludzkiego życia, takich jak EKG, defibrylator itp. W sumie powstaną cztery egzemplarze auta, każdy będzie służył w jednym zakładzie Porsche (Stuttgart, Weissach i Lipsk). Ostatnia z ekskluzywnych karetek będzie do dyspozycji na torze testowym w Weissach.

Zawieszenie ambulansów nie uległo zmianom, tak więc zapewnione są doskonałe właściwości jezdne. Dzięki napędowi na obie osie, redukcyjnej skrzyni biegów i możliwości zablokowania dyferencjału międzyosiowego samochód może doskonale służyć także w trudnym terenie.

Nie jest to pierwsza nietypowa modyfikacja największego Porsche. Na usługach Health and Safety Services pracuje już sześć specjalistycznych Cayenne’ów, które są w gotowości na wypadek pożaru czy naruszenia bezpieczeństwa.

Porsche Cayenne 2007ModelCayenne SPojemność skokowa silnika [cm3]4806Cylindrów/zaworów8/4Moc [kW (KM)/obr/min]283 (385)/6200Maksymalny moment obrotowy [Nm/obr./min]500/3500Prędkość maksymalna [km/h]252Przyśpieszenie 0-100 km/h [s]6,6Zużycie paliwa w cyklu mieszanym [l/100 km]14,9