Zaledwie miesiąc po tragicznym wypadku w Strzelnie (wówczas pod kołami ciężarówki zginęła 80-letnia mieszkanka gminy) znów doszło do niebezpiecznego zdarzenia niemal w tej samej lokalizacji. Na pobliskim oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia kobiety prowadzącej rower.

Na nagraniu zarejestrowano, jak kierowca ciężarówki i samochodu osobowego przepuszczają pieszych na pasach. Niestety w ostatniej chwili przed powoli ruszającą ciężarówkę wkroczyły na przejście dwie kolejne osoby, których kierowca nie zauważył. W konsekwencji doszło do groźnie wyglądającego potrącenia kobiety prowadzącej rower.

Na szczęście skończyło się na stosunkowo niegroźnych obrażeniach jednej z dwóch osób. Według informacji Polsat News, poszkodowana złamała nadgarstek.

Czy można było uniknąć tragedii? Z perspektywy kierowcy ciężarówki osoby przechodzące przez przejście powinny być widoczne w górnym lusterku tuż przed przednią szybą. Niemniej piesi wchodzący na przejście powinni upewnić się czy samochody nie ruszają. Pamiętajmy, że pieszemu nie wolno wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd (i to również na przejściu dla pieszych).