Realizację projektu zaplanowano do końca 2020 roku Jego celem jest budowa 97 stacji ładowania prądem zmiennym (AC) oraz 21 stacji ładowania prądem stałym (DC). Po tym czasie Tauron będzie miał ponad 150 własnych stacji ładowania. Pozwoli to na swobodne przemieszczanie się pojazdami elektrycznymi po całym terenie obsługiwanym przez tę firmę energetyczną.

Dodatkowo, w trzecim kwartale 2019 roku Tauron rozpocznie świadczenie odpłatnych usług ładowania. W ofercie pojawi się między innymi sprzedaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, świadczenie usług SaaS (Software as a Service) dla posiadaczy własnych stacji ładowania, a także kompleksowe rozwiązania związanie z obszaru e-mobility.

Projekt Operator II skierowany jest również do posiadaczy istniejących już stacji ładowania. W tym przypadku Tauron zaoferuje wypełnienie obowiązków ustawowych w zakresie Operatora Stacji oraz Dostawcy Usług Ładowania, a także zapewni serwis infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach projektu, jeszcze w 2019 roku, Magenta Grupa Tauron udostępni aplikację mobilną - eMap od Taurona - obsługującą i świadczącą płatne usługi ładowania na stacjach Tauron.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego projektu Operator, Magenta Grupa Tauron we współpracy z ING Bankiem Śląskim wybudowała 27 stacji ładowania pojazdów elektrycznych i uruchomiła usługę carsharingu na terenie Katowic.