Poznańskim Rondo Rataje, które zostało przebudowane zdaje się sprawiać trudności kierowcom, którzy się po nim poruszają. Jak informuje PIM, na czas przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje wprowadzono czasową organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo, by kierowcom było łatwiej ominąć plac budowy. Prace związane z inwestycją dobiegają już jednak końca i dostępne są już wszystkie pasy ruchu na rondzie i dojazdach do niego. Pozwoliło to na przywrócenie stałej organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Wprowadzona organizacja ruchu sprawia jednak kierowcom trudności. Dla wielu jest nieintuicyjna, zwłaszcza że jeździ się po nim inaczej, niż przed przebudową. Dlatego też, aby wspomóc kierujących, Poznańskie Inwestycje Miejskie zamieściły nagranie, w którym omawia zmiany w organizacji ruchu. W jego drugiej części znalazł się instruktaż w formie animacji, dotyczący tego, jak powinno się teraz poruszać po Rondzie Rataje.

- Kto jeszcze nie miał okazji na miejscu zaznajomić się z organizacją ruchu na rondzie Rataje, może zrobić to z nami z… lotu ptaka - napisano w poście PIM na Facebooku.

Nagranie można obejrzeć poniżej:

PIM w swoim komunikacie informuje również:

Poznańskie Inwestycje Miejskie przy okazji poinformowały również o tym, że wykonawca inwestycji uzupełnia jeszcze oznakowanie poziome na dojazdach do ronda, oraz że w dalszym ciągu trwają prace wykończeniowe i porządkowe, które mogą wiązać się np. z tymczasowym wyłączeniem danego fragmentu jezdni.