Zaprezentowany przez nas szkic został umieszczony na stronie internetowej Porsche Consulting – części firmy zajmującej się pracą nad nowymi projektami.

Już pierwsze spojrzenie na wyraźną kreskę mówi nam, że nie jest to przerysowane 911 czy Panamera – wszystko wskazuje na to, iż jest to nowy model! Prawdziwe duże 2-drzwiowe Grande Tourismo z silnikiem umieszczonym z przodu a napędzającym koła tylnej osi. Przypuszczamy również, że najnowszy model Porsche zostanie zbudowany na płycie podłogowej odnoszącej rynkowy sukces Panamery.

Obecnie możemy jedynie przypuszczać co znajdzie się pod maską następcy Porsche 928. Miłośnicy „rozwiązań ekologicznych” zapewne chcieliby znaleźć tam jakąś hybrydę, czy też niewielkie, ale efektywne V6. Natomiast według nas jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie pod maską potężnego V8 umożliwiającego GT z Zuffenhausen nawiązanie równorzędnej walki z Ferrari, Lamborghini czy Astonem Martinem.

Przypuszczamy, że prace nad nowym modelem są zaawansowane, bowiem sukces jaki odniosła Panamera zapewne zmotywował dział projektowy do dalszego poszukiwania segmentów rynku, w których Porsche powinno odnieść sukces rynkowy. Czekamy na oficjalną prezentację!