Przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów spotkają się w czwartek 18 listopada o godzinie 11 pod Halą Torwar. Przejdą oni pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie przekażą petycję z podpisami popierających osób. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów spodziewa się około 300 osób.

Protest będzie odbywał się tylko w Warszawie, natomiast stacje kontroli pojazdów będą działały normalnie. To oznacza, że kierowcy nie napotkają na żadne trudności, jeśli będą chcieli tego dnia zrobić przegląd.

Potrzebna waloryzacja opłat za badanie techniczne

Jak już informowaliśmy, protest jest sygnałem dla rządzących, że stawki za przeglądy są zdecydowanie za niskie, aby stacje kontroli pojazdów mogły normalnie funkcjonować. Jak informuje PISKP wielu przedsiębiorców prowadzących takie stacje jest na skraju bankructwa. Ostatnie podniesienie cen za przeglądy odbyło się w 2004 r. Od tego czasu wzrosły płace pracowników i koszty prowadzenia placówek.

Aktualna stawka za przegląd, to 98 zł plus opłata ewidencyjna w wysokości 1 zł, co w sumie daje 99 zł. Diagności chcą, aby ta kwota wzrosła do 184,50 zł. Przedsiębiorcy żądają, aby podwyżka nastąpiła jak najszybciej, rząd natomiast stawki za przegląd chce podnieść wraz z nowelizacją przepisów o przeglądach. Niestety jest ona cały czas przesuwana w czasie i wiele ze stacji kontroli pojazdów może nie dotrwać do tego momentu.

Ładowanie formularza...