Bydgoska drogówka obserwowała ruch w rejonie przejść dla pieszych na ulicach: Ogińskiego, Jagiellońskiej i Wojska Polskiego na wysokości skrzyżowania z Kombatantów. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i pozwalają pieszym bezpiecznie przejść przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Niektórym się spieszy, więc postanawiają nie czekać i przejechać pieszemu niemal po stopach lub wyminąć inny samochód, który prawidłowo się zatrzymał. To bardzo niebezpieczne sytuacje.

Tym razem łamanie przepisów nie uszło nikomu na sucho. Obsługa monitoringu informowała patrole znajdujące się w pobliżu o kierowcach, którzy nie ustąpili pierwszeństwa. Podczas tej akcji policja przyłapała czterech kierowców, którzy popełnili wykroczenia. Wszyscy zostali za chwilę zatrzymani i ukarani mandatami.

Za nieustąpienie przez kierującego pojazdem pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu taryfikator przewiduje mandat w wysokości 350 zł oraz 10 punktów karnych. Z kolei za omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, grozi 500 zł i 10 punktów karnych.