Nagranie trafiło do sieci na jedną z grup internetowych, gdzie udzielają się mieszkańcy Wirów (powiat poznański). W materiale wideo wyraźnie widać, jak dziewczynka przechodzi na przejściu dla pieszych, które zostało dodatkowo oznaczone "Agatką" (Znak T-27 ma za zadanie uświadomić kierowców, że z takiego przejścia regularnie korzystają osoby nieletnie). Jadący z naprzeciwka kierowca koreańskiego samochodu zdaje się nie zauważać, że wjeżdża w miejsce, gdzie całkowicie zgodnie z przepisami, przez jezdnię przechodzi dziewczynka. W tym samym czasie dziecko dochodzi do środka drogi. Ostatecznie dziewczynka - na szczęście - zauważa zagrożenie i zatrzymuję się. Dzięki temu unika tragicznego w skutkach potrącenia.

Według informacji zamieszczanych Facebooku przez mieszkańców okolicy dowiadujemy się, że przejście przy szkole w Wirach to poważny problem. Domagają się oni wyposażenia tej "zebry" w sygnalizację świetlną. Póki co złożyli petycję o następującej treści:

Serwis brd24.pl dotarł do informacji, że już rok temu miała stanąć tam sygnalizacja świetlna, ale ostatecznie termin jej budowy to druga polowa 2022 r. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Na razie okoliczni mieszkańcy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, muszą liczyć wyłącznie na przytomność swojego umysłu i swój zdrowy rozsądek. Kierowcy muszą za to pamiętać, że za takie karygodne zachowanie grozi im mandat wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych, i to w szczęśliwym przypadku, kiedy z powodu swojego - bardzo oględnie pisząc - nierozsądnego zachowania - poszkodowanemu nic się nie stanie. Jeśli dojdzie do potrącenia, to wymiar kary będzie o wiele surowszy.