Dla wielu kierowców zimowe poranki kojarzą się z codzienną koniecznością odśnieżania i odszraniania samochodu. To działanie jest oczywiście konieczne do zapewnienia sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwa w trasie. Przepisy wyraźnie bowiem wskazują, że aby prowadzący mógł jechać pojazdem, musi najpierw zapewnić sobie odpowiednią widoczność. Na szczęście dzisiejsza technologie wprowadzane w samochodach znacząco ułatwiają przejście przez żmudny proces odmrażania auta.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Przycisk, którym odmrozisz lusterka

W przypadku oszronionych szyb najszybszym sposobem na rozwiązanie problemu może być użycie skrobaczki. Za pomocą kilku ruchów lód powinien całkowicie zniknąć. Inaczej jednak wygląda sprawa w kwestii oczyszczania niezwykle pomocnych lusterek bocznych. W tej sytuacji użycie dużej skrobaczki może wcale nie poskutkować.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Producenci samochodów wychodzą jednak z pomocną dłonią. W pozbyciu się szronu z lusterek pomóc może specjalny przycisk, który jest montowany w nowych autach. Znaleźć go można zazwyczaj w okolicy panelu sterowania, obok nawiewów i pokręteł. Nie zawsze jednak ma on namalowaną specjalną ikonkę. Często tę funkcję włącza przycisk, który służy także do ogrzewania tylnej szyby. Po wciśnięciu go szron powinien zniknąć z lusterek w kilka sekund.

Przycisk ogrzewania tylnej szyby
Przycisk ogrzewania tylnej szyby

Inne metody na odmrożenie lusterek

Starsze modele aut niekoniecznie muszą być wyposażone w funkcję podgrzewania lusterek bocznych. Istnieją jednak inne sposoby na pozbycie się tego uciążliwego problemu w szybkim czasie. Pomóc w tym mogą wszelkiego typu odmrażacze do szyb.

(MĆ)